Xabi Alonso nu va juca contra "Barcelonei"
Mijlocașul "Galacticilor" nu va juca cu Barcelona.
Barcelona și Real Madrid se vor întîlni pe data de 26 octombrie în campionatul Spaniei.
Vă reamintim că Xabi Alonso a primit o traumă încă de la începutul noului sezon în Spania, și încă se restabilește. Trauma primită de el fiind una foarte gravă care nu i-a permis pînă cînd să joacă vreun meci în campionat. Se aștepta că Xabi Alonso va fi gata pînă la meciul cu Barcelona, dar el singur a spus că încă simte dinscomfort și nu este gata să joace. Deci iată cuvintele spuse de el :
"Este o traumă foarte gravă, dar eu mă restabilesc. E greu să te întorci rapid în lot, fiindcă echipa mereu este în mișcare, și își schimbă locul. Medicii mi-au spus că nu trebuie să mă grabesc, deci eu pînă ce lucrez individual și apelez des la ajutorul medicilor pînă cînd ei îmi vor spune că sunt 100% gata să joc."
Barcelona și Real Madrid se vor întîlni pe data de 26 octombrie în campionatul Spaniei.
Vă reamintim că Xabi Alonso a primit o traumă încă de la începutul noului sezon în Spania, și încă se restabilește. Trauma primită de el fiind una foarte gravă care nu i-a permis pînă cînd să joacă vreun meci în campionat. Se aștepta că Xabi Alonso va fi gata pînă la meciul cu Barcelona, dar el singur a spus că încă simte dinscomfort și nu este gata să joace. Deci iată cuvintele spuse de el :
"Este o traumă foarte gravă, dar eu mă restabilesc. E greu să te întorci rapid în lot, fiindcă echipa mereu este în mișcare, și își schimbă locul. Medicii mi-au spus că nu trebuie să mă grabesc, deci eu pînă ce lucrez individual și apelez des la ajutorul medicilor pînă cînd ei îmi vor spune că sunt 100% gata să joc."


Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu