Mijlocașul "Galacticilor" nu va juca cu Barcelona.
Barcelona și Real Madrid se vor întîlni pe data de 26 octombrie în campionatul Spaniei.
Vă reamintim că Xabi Alonso a primit o traumă încă de la începutul noului sezon în Spania, și încă se restabilește. Trauma primită de el fiind una foarte gravă care nu i-a permis pînă cînd să joacă vreun meci în campionat. Se aștepta că Xabi Alonso va fi gata pînă la meciul cu Barcelona, dar el singur a spus că încă simte dinscomfort și nu este gata să joace. Deci iată cuvintele spuse de el :
"Este o traumă foarte gravă, dar eu mă restabilesc. E greu să te întorci rapid în lot, fiindcă echipa mereu este în mișcare, și își schimbă locul. Medicii mi-au spus că nu trebuie să mă grabesc, deci eu pînă ce lucrez individual și apelez des la ajutorul medicilor pînă cînd ei îmi vor spune că sunt 100% gata să joc."

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu